Home


CZ
ENG

Alena Dittrichová se narodila 11. 11. 1980. Od roku 1992 studovala v Tanečním centru pražské University Karlovy, v r. 1995 na konzervatoři Jaroslav Ježka, v r. 1999 přestoupila na konzervatoř Duncan Centre a v r. 2001 odjela do Berlína do Movemant akademi for performing arts.

Absolvovala řadu workshopů: Děrevo (Rusko), Teatr Novogo Fronta (Rusko, ČR), Ken Mai (Japonsko), Second Hand Dance Company (USA), Centre Choreographigue National v Nantes (Francie), absolvovala dílny s francouzskými a africkými tanečníky během svého pobytu v Burkině Faso.

V roce 1997 založila spolu s Terezou Georgievovou divadelní skupinu Lalofobia. Jejím celovečerním autorským debutem bylo představení SEKRET, které bylo v roce 2003 nominováno na cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii Tanec a balet. Dalším autorským projektem bylo NO ME LLORES (NEPLAČ MI).

Od r. 2004 do r. 2008 pracovala na JAMU v Brně jako odborný asistent Ctibora Turby na Katedře klaunské a filmové tvorby.

Momentálně žije a pracuje v Lisabonu v Portugalsku, kde absolvovala profesionální stáž s kulturní organizací Voarte, v jejímž rámci absolvovala dílnu s Adamem Benjaminem (zakladatelem Candoco dance company). Působila jako asistentka produkce, tanečnice, choreografka, pedagog tance a tanečního divadla pro všechny věkové skupiny a bez omezení.


Od roku 2010 je tanečnicí CiM - Compania Integrada Multidisciplinar. Od roku 2012 je členkou portugalského projektu Opus Tutti na výzkum a rozvoj hudebního a pohybového vývoje a vytváření inscenací pro děti předškolního věku. Je spoluautorkou představení Opus 1 a Opus 5.

V roce 2013 se stala maminkou.

Vytváří autorské projekty a organizuje tanečně - pohybové dílny